V Bieg do Pustego Grobu

Już niedługo 17 kwietnia, a to oznacza że nieubłaganie zbliża się kolejny Wielkanocny Poniedziałek. Dzień ten zazwyczaj kojarzy nam się ze świątecznym lenistwem i obżarstwem. Jednak dla mnie i dla niektórych z Was jest to dzień, w którym o godzinie 15:00 ponownie staniemy na linii startu V Biegu do Pustego Grobu i wspólnie spróbujemy zawalczyć o „wygraną” na dystansie 10 km. Dla niektórych z Was to zabawa i chęć dobiegnięcia do mety. Dla innych to kolejna możliwość sprawdzenia własnych możliwości i zdobycia nowych życiówek.

Już od dłuższego czasu chciałem przygotować prezentację oraz krótki opis trasy. Cierpliwie czekałem na ładną pogodę i w końcu się udało. Samą trasę zaliczyłbym do szybkich i niezbyt skomplikowanych ale zawsze lepiej obejrzeć ją sobie wcześniej i przygotować na to co będzie już za niecały miesiąc. Jeśli w Nowej Soli będziecie pierwszy raz. Nie widzieliście trasy, a dziesięć kilometrów brzmi przerażająco. To na pewno przyda Wam się wiadomość, że na trasie nie ma wielu podbiegów. Jedyny o którym warto wspomnieć i największy z nich znajduje się w okolicy 3 km i pokonać go trzeba dwa razy. Z profilu trasy wynika również, że od okolicy 7-8 km aż do mety trasa zaczyna się podnosić, więc weźcie to pod uwagę planując swoje tempo. Większość trasy to asfalt, jednak w sumie przez kilka km ciągną się kratownice oraz kostka brukowa dlatego wyposażcie się w odpowiednie chroniące wasze stopy obuwie.

Dla mnie dużym atutem jest na pewno data startu, która daje nam szanse startu w miarę przyzwoitych temperaturach :) Wiem co myślicie. Wszystko to kwestia przygotowania, i macie racje. Dla mnie jednak zawsze największym wyzwaniem jest to, żeby w cieplejsze dni przebiec z założonym tempem cały dystans. Niestety ciągle uczę się dopasowywać tempo biegu do zastałej w dniu startu temperatury. Przekonany, że to przecież kolejny start na tym samym dystansie 10 km ledwo dysząc dobiegam do mety.

Pamiętajcie również ze jedną z dróg do Nowej Soli jest ta prowadząca przez S3. I jak na remontowaną S3 przystało warto poświęcić jej więcej czasu żeby na wyścig i po pakiet startowy dojechać na czas :)

Więcej informacji o samym wydarzeniu znajdziecie pod wskazanym adresem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *