KM SPORT Cross Duathlon 2016

Jeśli nie możecie rozstać się ze swoim rowerem lub jesteście typem biegacza, który nie przepuszcza choćby jednego wyścigu mam dla Was informację. Już niedługo bo 9 października w Czerwieńsku odbędą się zawody biegowo-rowerowe. Cały wyścig składa się z dwóch okrążeń biegowych. Każde z nich to 2 km w terenach leśnych w okolicy hali Lubuszanka. Po dwóch okrążeniach następuje zmiana na rower w specjalnie wyznaczonej do tego celu strefie zmian. Po zakończonej jeździe znowu wskakujecie w buty biegowe, zostawiacie swój kask rowerowy i zawody kończycie ostatnim okrążeniem na dystansie 2 km. Zakładając, że na rowerze daliście z siebie wszystko to właśnie ta ostatnia zmiana pokaże Wam co to znaczy stracić kontrolę nad własnymi nogami. Pierwsze kilkaset metrów pojawia się wrażenie jakby nogi były porażone, a bieganie jest czymś zupełnie nowym. Ja obserwując siebie określam to jako bieg robota. Zdradzę Wam jednak małą tajemnicę. Ostatnio udało mi się usłyszeć, że na ten właśnie problem jest proste rozwiązanie. Wystarczy kilkaset metrów przed przejściem do biegu zmienić kadencję na wyższą, czyli kręcić trochę szybciej na przełożeniu wymagającym od nas mniej siły. To pozwoli nogom przygotować się do tego co je za chwile czeka.

Zarówno trasę biegową jak i rowerową udało się nam dla Was przygotować. Materiały udostępnione zostały w serwisie Youtube. Niestety serwis prawdopodobnie z uwagi na niedużą ilość odwiedzających wrzucony materiał mocno skompresował przez co jego jakość nie jest najlepsza. Mam jednak nadzieje, że mimo swych wad będzie on dla Was pomocny, a z czasem pojawi się nas więcej i YT zrozumie, że chcemy oglądać materiały wyłącznie w jakości HD :-)

Trasa rowerowa w przeciwieństwie do roku 2015 została lekko zmodyfikowana z uwagi na roboty leśników. Jeśli chcielibyście zobaczyć jak wyglądała w poprzednich edycjach zapraszamy do obejrzenia poniższej prezentacji.

Więcej informacji o samym wydarzeniu znajdziecie w regulaminie, który znaleźć możecie pod wskazanym adresem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *