Zielona MOSiR Zielona Góra (1,8 km)

Trasa zielona to ostatnia z trzech oznakowanych tras biegowych dostępnych w okolicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze. Trasa mierzy około 1,8 km i przebiega w całości w terenie leśnym. Na całej długości trasy biegowej znajdziesz podłoże nieutwardzone, a miejscami piaszczyste. Tak jak trasa żółta i czerwona, również i ta oznaczona została własnym kolorem dzięki czemu łatwo będziesz mógł ją rozpoznać. Trasa zielona jest prosta w swoim przebiegu dzięki czemu spokojnie będziesz mógł użyć jej jako środek treningowy do mocnych i szybkich przebieżek. Objętość trasy pozwala na użycie jej w powtórzeniach.

Same w sobie trasy nie straszą objętością. Jednak ich umiejscowienie, profil i rodzaj podłoża daje nam jednak narzędzia do pracy nad naszymi umiejętnościami biegowymi, więc powinieneś z nich korzystać. Sam pokonuję tą trasę często również z uwagi na to, że mogę to zrobić przed pracą, a po biegu gimnastykę siłową i prysznic wykonać mogę na umiejscowionej na basenie siłowni. Dużą zaletą zarówno trasy zielonej jak i pozostałych jest to, że jeśli Twój aparat ruchu i poziom wytrenowania pozwala Ci na pokonywanie większych dystansów to wszystkie trzy trasy tj. zielona, żółta i czerwona składają się całość i zmiana kolejności ich pokonania, czy kierunku w którym będziemy się poruszać na pewno nie pozwoli Ci szybko się nimi znudzić.

Jeśli MOSiR nie znajduje się w Twojej najbliższej okolicy na pewno docenisz fakt, iż w pobliżu trasy jest duży parking i nie powinno być problemu z pozostawieniem samochodu. Oddalony od trasy o około kilkaset metrów basen pozwoli Ci na doprowadzenie się do porządku po dobrze wykonanym treningu (wymagane jest odpłatne wejście na basen lub siłownię).

Przykładowe czasy pokonania trasy

  • 3 min/km – 5 min 21 sek
  • 4 min/km – 7 min 08 sek
  • 5 min/km – 8 min 54 sek
  • 6 min/km – 10 min 41 sek

Odnośniki do trasy w serwisach

Mapa trasy biegowej i jej profil

MOSiR Zielona Góra trasy

Źródło: Trasy biegowe MOSiR Zielona Góra


Jeśli nie znalazłeś ważnych dla Ciebie informacji daj nam znać wpisując swój komentarz poniżej. Znasz inną ciekawą trasę biegową, na którą możemy się wybrać? Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy!

Pamiętaj!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *