Ostatnia szansa na bieg Wielką piastą?

Wzgórza Piastowskie i okolice to skarbnica tras biegowych, z których codziennie korzystają biegacze, kolarze oraz zapaleńcy nordic walking. Wielka piasta to jedna z tych tras, która w najbliższych tygodniach nie będzie już niestety dostępna.

Co to za trasa?

Kilka lat temu opisywaliśmy piętnastokilometrową trasę w okolicach amfiteatru. Dotychczas trasa, która przecina swoim przebiegiem trasę Parszywej 12, czy biegnie fragmentami Tarki prawdopodobnie zniknie z naszych miejsc biegowych. Prace związane z budową obwodnicy przecinają trasę w kilku miejscach, które skutecznie odetną możliwość jej pokonania w przyszłości.

Ja trasę pamiętam głównie za jej mocne pokrycie drzewami, co w lecie gdy temperatura dochodziła do 30 st. C można ją było pokonać bez większej ilości wody.

Trasa biegnie również przez kilka fajnych podbiegów, więc jeśli szykujecie się do biegu górskiego to na pewno nie będzie to stracony trening. Na uwagę zasługuje tutaj jeden z najciekawszych podbiegów na trasie pod który w zasadzie można wchodzić na czworaka :)

Co się zmieniło?

Trasa na swoim około 15km przebiegu przecinana jest przez budowaną obwodnicę w 4 miejscach. Pierwszy raz przeszkodę pokonać będziemy musieli na 8.5 km do mety. Kolejne trzy razy przeszkodę ominąć trzeba na 7, 6 i 5,2 km do końca trasy.

Co zrobić, jak żyć?

Na pewno warto skorzystać z trasy już dzisiaj jeśli jeszcze nie mieliście okazji jej zwiedzić. Przeszkody, o których wspomniałem da się ominąć.

Całkiem możliwe że trasa szybkiego ruchu zaoferuje przejścia, z których będzie można skorzystać. Jeśli wiecie coś na ten temat dajcie znać w komentarzach.

2 komentarze

  1. Jedna z moich ulubionych tras biegowych.
    Aktualnie, póki trwa budowa da się jeszcze pokręcić po okolicy, ale po ukończeniu obwodnicy zostanie prawdopodobnie jeden wiadukt pod nią i wszystkie szlaki pójdą tamtędy :-(

    1. Nie wiem czy kojarzysz ale przy jednym z przejść, był kiedyś duży obszar porośnięty mchem, a sam las dość gęsty co sprawiało duże wrażenie. Teraz w okolicy jest droga temp na pewno w lecie będzie znacznie większa co zakładam spowoduje, że ten akurat fragment mocno się zmieni. Część tego mchu już rozkopali. Szkoda, bo nie ma dużo takich miejść w naszej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *