Zielona strzała (2,2 km)

Też tak czasem macie? Brak czasu lub tylko chwila z rana, a trening trzeba przecież zrobić. Jeśli tak to na pewno tak jak ja znaleźliście w bliskiej sobie okolicy trasę, gdzie szybko bo pod wpływem czasu ubijacie swoje buty.

Zielona strzała, którą znajdziecie w Zielonej Górze w miejscu gdzie ulica Piwna styka się z ulicą Strzelecką to trasa biegnąca wzdłuż wyasfaltowanej ścieżki rowerowej. W jedną stronę trasa ma długość około jednego kilometra i stu metrów. Pierwsze 200 m to lekki podbieg, który przełamuje się w kolejny 200 metrowy zbieg. Końcówka zbiegu wyznaczona jest przejściem dla pieszych, które przecina ulice Browarną. Trasy biegowe: Zielona Strzała, Zielona Góra, woj. LubuskieNiestety jest to duży minus tej trasy. Jeśli lubicie robić mocne interwały w tym właśnie miejscu będziecie musieli zwolnić, aby rozejrzeć się czy nikt nie chce Was przejechać. Jeśli jednak robicie inne warianty tj. kilkuset metrowe przebieżki, trasa nada się idealnie. Zaraz za przejściem kolejne 700 metrów trasy biegowej z lekko odbijającym do góry wzniesieniem.

Zaletą tego miejsca jest to, że trasa jest oświetlona więc możecie się tam wybrać również w późniejszych godzinach. Jeśli znudzi Wam się ten kawałek asfaltu zawsze możecie odbić w kierunku innej trasy, którą proponowaliśmy Wam jakiś czas temu (Zielona Nowa).

Przykładowe czasy pokonania trasy

  • 3 min/km – 6 min 38 sek
  • 4 min/km – 8 min 51 sek
  • 5 min/km – 11 min 04 sek
  • 6 min/km – 13 min 16 sek

Odnośniki do trasy w serwisach

Mapa trasy biegowej i jej profil


Jeśli brakuje Wam ważnych informacji lub znacie inną ciekawą trasę biegową, którą możemy przedstawić innym biegaczom. Piszcie do nas poprzez formularz kontaktowy lub dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

Pamiętaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *