Szybki Bismarck (6,6 km)

Szybki Bismarck to jedna z ciekawszych i piękniejszych tras Wzgórz Piastowskich, które miałem ostatnio okazję odwiedzić. Warto jednak pamiętać, że te kilka kilometrów to teren z wieloma stromymi wzniesieniami, które na pewno poczujecie w nogach. Pierwsze trzy kilometry to podbieg. Największe wzniesienie pojawia się w połowie drogi pomiędzy 4 i 5 km. Jeśli nie macie jeszcze tyle sił lub dopiero zaczynacie swoją przygodę z bieganiem rozejrzyjcie się za innymi trasami, które Wam  pokazywaliśmy. Większość nawierzchni to nieutwardzone dukty leśne. Często zatem poruszać będziecie się na nieubitym piaszczystym podłożu. Jeśli przygotowujecie się do górskich wyścigów będzie to dobre miejsce do Waszych treningów. Trasa to również, przeplatające się wzniesienia i zbiegi, które jeśli przyjmiecie odpowiednie tempo pomogą Wam tętno podnieść do najwyższego możliwego pułapu. Trasa zatem idealnie nadaje się do realizacji aktywnego cross’u.

Trasy biegowe: Szybki Bismarck, Zielona Góra, woj. LubuskieOsobiście trasę lubię za dwa konkretne miejsca i są to największe wzniesienia, które pozwalają mi zobaczyć w jakim momencie mojego przygotowania jestem. Już za chwilę, wyścig na trasie parszywej dwunastki, a ja ostatni podbieg chciałbym pokonać z uśmiechem na twarzy :) Nie przepadam jednak za piaskami ale nie z uwagi na to, że ciężko się po nich biegnie bo to akurat lubię ale za to, że w bardziej upalne dni wracam po treningu czarny.

Trasy biegowe: Szybki Bismarck, Zielona Góra, woj. LubuskiePoczątek trasy to parking przy Ośrodku Rekreacji pod Ochlą, gdzie możecie dostać się ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż ul. Botanicznej. Dalej kierując się prosto mijamy naturalny zbiornik wodny, koło którego przebiegały starsze trasy Parszywej dwunastki. Gdy traficie na skrzyżowanie skręćcie w lewo w kierunku mostku. Opis tego kawałka trasy spokojnie pozwoli Wam trafić we właściwe tory. Trasy biegowe: Szybki Bismarck, Zielona Góra, woj. LubuskieNie ma potrzeby opisywania kolejnych odcinków trasy ponieważ podobnie jak to było w przypadku ostatnio opisywanej małej Piasty, trasa szybkiego Bismarcka jest doskonale oznaczona. Na drzewach gęsto umieszczone są znaki w kolorze czerwonym.

Przykładowe czasy pokonania trasy

  • 3 min/km – 19 min 50 sek
  • 4 min/km – 26 min 27 sek
  • 5 min/km – 33 min 04 sek
  • 6 min/km – 39 min 40 sek

Odnośniki do trasy w serwisach

Mapa trasy biegowej i jej profil


Jeśli brakuje Wam ważnych informacji lub znacie inną ciekawą trasę biegową, którą możemy przedstawić innym biegaczom piszcie do nas poprzez formularz kontaktowy lub dajcie nam znać w komentarzach poniżej.

Pamiętaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *