Ronin Race (10,2 km)

Ronin Race to trasa biegowa, którą z czystym sumieniem warto polecić wszystkim głodnym wyzwań biegaczom.  Ta zaledwie 10 kilometrowa trasa, której start znajdziecie w pobliżu hali sportowej Lubuszanka w Czerwieńsku. Trasa przebiega w 100% przez tereny leśne. Cechą charakterystyczną trasy jest duża ilość mocnych podbiegów, które z każdego zapalonego biegacza amatora wycisną dużą ilość potu, a doświadczonym górskim biegaczom dadzą przedsmak przyszłych zmagań. Podłoże jest również wymagające. Trasy biegowe: Ronin Race, Czerwieńsk, woj. LubuskieCzęsto pojawiaj się piaski lub miękka amortyzująca każdy krok leśna ściółka. Trasa zasługuje również na pochwałę z uwagi za to, jak rozmyślnie przeprowadza biegacza duktami leśnymi. Za każdym razem, gdy biegnę tą trasą mam wrażenie, że organizatorzy to osoby, które znają biegaczy i świadomie wybrały każdy zakręt. Wiedzą, że po kilku kilometrach wyzwaniem jest pokonanie serii podbiegów, więc taką trasę właśnie nam wytyczyli. Trasy biegowe: Ronin Race, Czerwieńsk, woj. Lubuskie

Dużą zaletą trasy jest również to, że dwa razy do roku organizowane są na niej wyścigi. Zawsze dobrze zorganizowane z przepysznym jedzeniem i rodzinną atmosferą. Wersja trasy, którą Wam opisuje wykorzystywana jest do rozgrywania zawodów w październiku. Kolejna lecz lekko zmodyfikowana wersja trasy używana jest w czerwcu, tzw. Ronin Race +. Zmodyfikowaną wersję trasy, wkrótce również Wam pokaże. Trasy biegowe: Ronin Race, Czerwieńsk, woj. LubuskieWięcej informacji o obu trasach znaleźć możecie na stronie Ronin Czerwieńsk.

Pierwszy kontakt z trasą miałem, gdy po Jorge Cross pojawiła się możliwość przebiegnięcia jej z organizatorami. Przyznam był to mój błąd ponieważ dzień po tym jak pokonałem 13 km w trudnym dla mnie tempie, nie zdawałem sobie sprawy co czeka mnie na trasie. Trasy biegowe: Ronin Race, Czerwieńsk, woj. LubuskiePo około 7 km wiedziałem już, że o ostatnie kilometry będę musiał walczyć. Trasa rozpoczyna się spokojnie startem koło hali, gdzie odwrotnie do opisywanej trasy Jorge Cross wbiegamy do lasu. Tak wygląda początek, a dalszą część trasy można spokojnie pokonać obserwując otaczające Was drzewa. Za każdym razem, gdy wymagana jest zmiana kierunku biegu znajdziecie czerwone punkty. Osoba znacząca przyjęła prosty kod. W przypadku skrzyżowań gdzie skręcić należy np. w lewo, kropki znajdą się tuż przez zakrętem po lewej stronie. Trasy biegowe: Ronin Race, Czerwieńsk, woj. LubuskieAnalogicznie jest dla strony prawej. W przypadku, gdy biec należy prosto za skrzyżowaniem znajdziecie niezbędne oznaczenia.

Trasę w ostatnich dniach pokonywałem dwukrotnie i śmiało mogę napisać, że trudno jest się zgubić. Jeśli jednak nie czujecie się pewnie, a chcielibyście trasę odwiedzić wspólnie z nami dajcie znać. Chętnie spróbujemy umówić się z Wami na wspólny trening.

Trasy biegowe: Ronin Race, Czerwieńsk, woj. LubuskieCo do samych podbiegów to znajdziecie ich tam kilka. Pierwszy pojawia się po około 750 metrach. Przez kolejne 3 km jest w miarę płasko by znowu w okolicach 3,7 km trafić na podbieg. Kolejny w okolicach 5,5 kilometra. Najciekawszy odcinek trasy i największy podbieg pojawia się jednak na wysokości 7,4 km trasy, gdzie różnica poziomów to kilkadziesiąt metrów. W sumie na trasie pokonacie około 146 metrów przewyższenia. Na trasie na pewno nie będziecie się nudzić. Poza podbiegami znaleźć można również lekko pochylone proste ale przepięknie o tej porze roku zazielenione zbiegi lub kluczące wśród drzew ścieżki. Jeśli bierzecie udział w wyścigu sama końcówka trasy będzie dla Was również ciekawa.

Trasy biegowe: Ronin Race, Czerwieńsk, woj. LubuskieWarto również pamiętać, że jeśli robicie trening pewnie w okolicach hali skorzystacie z przesmyku, aby dostać się na parking. W dniu zawodów to nie jest jednak droga do mety, a ostatnie metry zakończone są kilkunastometrowym podbiegiem, o którym zdarza się zawodnikom zapomnieć.

Przykładowe czasy pokonania trasy

 • 3 min/km – 30 min 46 sek
 • 4 min/km – 41 min 01 sek
 • 5 min/km – 51 min 16 sek
 • 6 min/km – 01 godz 01 min 31 sek

Odnośniki do trasy w serwisach

Mapa trasy biegowej i jej profil


Jeśli brakuje Wam ważnych informacji lub znacie inną ciekawą trasę biegową, którą możemy przedstawić innym biegaczom piszcie do nas poprzez formularz kontaktowy lub dajcie znać w komentarzach poniżej.

Pamiętaj!

3 komentarze

 1. @RadasZG Impreza organizowana przez czynnego biegacza, który rozumie czego nam trzeba więc z organizacją nie może być inaczej :)
  Co do chęci biegu lub ich braku, to nie wiem czy już widziałeś? Jakiś czas temu we wpisie http://trasy-biegowe.pl/blog/dlaczego-wystartuje-w-biegu-ronin-race/ napisałem o tym, jak bardzo trasa może dać w kość – dosłownie. Można ją więc szybko polubić lub znienawidzić.

  Do zobaczenia na starcie!

 2. Biegłem w czerwcu 2017 Ronina+ i gdybym wiedział to bym nie pobiegł:) zartuje, świetna trasa, wymagająca ale dająca satysfakcję. Organizacja etc na godnym poziomie. Już nie mogę się doczekać 28 października.

 3. Pingback:Ronin Race 2017 – edycja jesienna | Lubuszanka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *