Zielona Nowa (5,1 km)

Trasa mierzy lekko ponad 5 km i 100 metrów. Rozpoczyna się na ścieżce rowerowej (zielona strzała) przy ulicy nowej w Zielonej Górze i biegnie przy niej przez następne trzy kilometry. Pierwszy odcinek o długości 900 m to długi zbieg i droga utwardzona (fragment nowej ścieżki rowerowej i chwiejne płyty starego chodnika), gdzie przyda Wam się obuwie z dobrą amortyzacją. Kolejne kilometry przebiegają w terenie leśnym ale i tam znajdziecie fragment asfaltu tuż po i przed kolejnym niewielkim podbiegiem. W sumie na trasie biegowej znaleźć można cztery zauważalne podbiegi. W dwóch miejscach na trasie znajdziecie również piaski więc jest to dobry wybór jeśli w swoich planach treningowych macie mocny trening w crossie.

Dużą zaletą trasy jest to, że kończy się w pobliżu Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Jeśli tak jak ja czasami lubicie przeplatać biegi innymi dyscyplinami na pewno spodoba Wam się możliwość pływania na znajdujących się w ośrodku basenach. Do dyspozycji mamy dwie pływalnie. Jedna 25 m i ta 50 metrowa, która jest ciekawsza z uwagi na mniejszą ilość nawrotów oraz mniejsze obłożenie torów (dostępna w okresie lato – jesień). Dokładne daty dostępności pływalni olimpijskiej znajdziecie na stronie ośrodka.

Jeśli chodzi o sam start na trasie to znajdziecie możliwość zaparkowania waszego pojazdu. Tutaj jednak nie będzie to takie łatwe ponieważ nie ma parkingu bezpośrednio przy trasie. W pobliżu znajduje się jednak znana sieciówka wraz z własnym parkingiem, więc chyba nie powinni mieć za złe jeśli w zamian za zakupioną u nich bułkę zatrzymacie się u nich na chwilę.

Przykładowe czasy pokonania trasy

  • 3 min/km – 15 min 24 sek
  • 4 min/km – 20 min 33 sek
  • 5 min/km – 25 min 41 sek
  • 6 min/km – 30 min 49 sek

Odnośniki do trasy w serwisach

Mapa trasy biegowej i jej profil


Jeśli brakuje Ci ważnych informacji daj nam znać w komentarzu poniżej. Znasz inną ciekawą trasę biegową, na którą mogę się wybrać? Napisz do mnie poprzez formularz kontaktowy!

Pamiętaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *