Zielona Nowa (5,1 km)

Trasa mierzy lekko ponad 5 km i 100 metrów. Rozpoczyna się na ścieżce rowerowej (zielona strzała) przy ulicy nowej w Zielonej Górze i biegnie przy niej przez następne trzy kilometry. Pierwszy odcinek o długości 900 m to długi zbieg i droga utwardzona (fragment nowej ścieżki rowerowej i chwiejne płyty starego chodnika), gdzie przyda Wam się obuwie z dobrą amortyzacją. Kolejne kilometry przebiegają w terenie leśnym ale i tam znajdziecie fragment asfaltu tuż po i przed kolejnym niewielkim podbiegiem. W sumie na trasie biegowej znaleźć można cztery zauważalne podbiegi. W dwóch miejscach na trasie znajdziecie również piaski więc jest to dobry wybór jeśli w swoich planach treningowych macie mocny trening w crossie.

Dużą zaletą trasy jest to, że kończy się w pobliżu Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Jeśli tak jak ja czasami lubicie przeplatać biegi innymi dyscyplinami na pewno spodoba Wam się możliwość pływania na znajdujących się w ośrodku basenach. Do dyspozycji mamy dwie pływalnie. Jedna 25 m i ta 50 metrowa, która jest ciekawsza z uwagi na mniejszą ilość nawrotów oraz mniejsze obłożenie torów (dostępna w okresie lato – jesień). Dokładne daty dostępności pływalni olimpijskiej znajdziecie na stronie ośrodka.

Jeśli chodzi o sam start na trasie to znajdziecie możliwość zaparkowania waszego pojazdu. Tutaj jednak nie będzie to takie łatwe ponieważ nie ma parkingu bezpośrednio przy trasie. W pobliżu znajduje się jednak znana sieciówka wraz z własnym parkingiem, więc chyba nie powinni mieć za złe jeśli w zamian za zakupioną u nich bułkę zatrzymacie się u nich na chwilę.

Przykładowe czasy pokonania trasy

  • 3 min/km – 15 min 24 sek
  • 4 min/km – 20 min 33 sek
  • 5 min/km – 25 min 41 sek
  • 6 min/km – 30 min 49 sek

Odnośniki do trasy w serwisach

Mapa trasy biegowej i jej profil


Jeśli brakuje Ci ważnych informacji daj nam znać w komentarzu poniżej. Znasz inną ciekawą trasę biegową, na którą mogę się wybrać? Napisz do mnie poprzez formularz kontaktowy!

Pamiętaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *