Nowa i Pileckiego (5,2 km)

Kolejną trasą, którą chcielibyśmy Wam przedstawić jest 5 kilometrowa ścieżka wzdłuż ulicy Nowej oraz Pileckiego. Trasa w całości utwardzona z uwagi na swój przebieg przez ścieżki rowerowe. Trasa swój bieg zaczyna na Zielonej Strzale, którą już Wam przedstawialiśmy. Po pierwszych 400 metrach, zaraz za przejściem przez ulicę Browarną odbijamy lekko w lewo. Przed nami kolejne pięćset metrów zbiegu wzdłuż chodnika. Trasy biegowe: Nowa i PIleckiego, Zielona Góra, woj. LubuskieTrafiamy na rondo, na którym odbijamy w lewo. Tutaj również, jeśli macie ochotę na zmianę nawierzchni pobiec możecie prosto na trasę zieloną gdzie czeka Was 5 km trasa w kierunku basenu w Drzonkowie.

Zaraz za rondem ponownie wpadamy na asfaltową ścieżkę rowerową. Przed Wami 1 km i 500 m podbiegu. W prawdzie w połowie jest on złamany lekkim spadkiem jednak jest on praktycznie niezauważalny. Trasy biegowe: Nowa i PIleckiego, Zielona Góra, woj. LubuskieTrasa wije się wężem, idąc dwa razy prawo, by odbić w lewo i znów w prawo. Dla mnie to zaleta bo nie widać jej końca. Gdy dobiegniecie do szczytu trasy, czyli blisko miejsca gdzie ulica Pileckiego łączy się z ulicą Wrocławską pojawiają się kilka możliwości. Możecie odbić w prawo w kierunku Raculi, dotrzeć do Drzonkowa i wrócić trasą zieloną. Kolejną możliwością jest kierowanie się wzdłuż ulicy Wrocławskiej, a to długi i ciekawy podbieg. Z ulicy Wrocławskiej biegnąc aleja Juliusz Słowackiego znów traficie na Zieloną Strzałę. Ostatnim rozwiązaniem jest powrót.

Trasy biegowe: Nowa i PIleckiego, Zielona Góra, woj. LubuskieJak pewnie się domyślacie w drugą stronę przez ponad kilometr mamy z górki. Jeśli te niecałe 3 pokonane kilometry pozwoliły Wam się dogrzać zbieg można wykorzystać do wykonania interwałów. Sam często lubię tam docisnąć. Gęsto rozstawione lampy pozwalają mi na odmierzanie odległości i trzymanie tempa.

Za nami około 4 km i zbliżamy się do ronda. Na rondzie w prawo i przed nami ostatni kilometr trasy. Te ostatnie kilka set metrów za rondem to podbieg, wiec jeśli robicie mocny i szybki trening macie ostatnią szansę żeby się zniszczyć :)Trasy biegowe: Nowa i PIleckiego, Zielona Góra, woj. Lubuskie

Trasa jest dobrze oświetlona nocą, wiec jeśli w dzień nie macie jak się wybiegać to ta trasa na pewno Was nie zawiedzie.

Przykładowe czasy pokonania trasy

  • 3 min/km – 15 min 52 sek
  • 4 min/km – 21 min 09 sek
  • 5 min/km – 26 min 26 sek
  • 6 min/km – 31 min 43 sek

Odnośniki do trasy w serwisach

Mapa trasy biegowej i jej profil


Jeśli brakuje Wam ważnych informacji lub znacie inną ciekawą trasę biegową, którą możemy przedstawić innym biegaczom. Piszcie do nas poprzez formularz kontaktowy lub dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

Pamiętaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *