Czas na sport (9,7 km)

Czas na sport to trasa biegowa zlokalizowana w okolicach Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze. Jeśli chodzi o podłoże, to na wyznaczonym dystansie znajdziemy głównie grunty piaszczyste, co sprawia że bieg jest siłowo wymagający. W miejscach, gdzie piach ustępuję pojawiają się lekko utwardzone leśne ścieżki. Trasa zbudowana jest z dwóch okrążeń, a pojawiające się na niej wzniesienia są niewielkie i nie wymagają uwagi. Na początku pierwszego okrążenia oraz koniec i początek kolejnego to kilkaset metrów utwardzonej nawierzchni, tj. asfalt oraz kostka brukowa. Trasy biegowe: Czas na sport, Zielona Góra, woj. LubuskieDużym minusem trasy jest odcinek 300 m w okolicach 2 km od startu, który zbliżony jest do trasy S3 i który w porach letnich oraz słoneczne dni potrafi szybko doprowadzić do przegrzania. Trasa jest często odwiedzana przez biegaczy, więc jeśli szukacie partnera biegowego to możecie go tam spotkać.

Dużą zaletą jest to, że w czerwcu organizowany jest piknik i wyścig na tej trasie. Wyścigi odbywają się na dystansie 5 i 10 km. Rozgrywane są turnieje koszykówki i nie brakuje również zabaw dla najmłodszych. Ci właśnie w roku 2016 swój czas spędzić mogli na wielu dmuchanych atrakcjach, zabawach i pokazach organizowanych w lokalnych namiotach, czy w końcu w biegach na krótkich dystansach pozwalając rodzicom wystartować w biegu głównym. Więcej informacji znaleźć możecie na stronie biegu.

Przykładowe czasy pokonania trasy

  • 3 min/km – 29 min 05 sek
  • 4 min/km – 38 min 47 sek
  • 5 min/km – 48 min 29 sek
  • 6 min/km – 58 min 11 sek

Odnośniki do trasy w serwisach

Mapa trasy biegowej i jej profil


Jeśli brakuje Wam ważnych informacji lub znacie inną ciekawą trasę biegową, którą możemy przedstawić innym biegaczom piszcie do nas poprzez formularz kontaktowy lub dajcie znać w komentarzach poniżej.

Pamiętaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *