Bieg dla transplantacji (6,1 km)

Trasa biegu dla transplantacji to dwa okrążenia przebiegające po ścieżkach parku poetów w Zielonej Górze. Początek i koniec trasy znajduje się na stadionie uniwersyteckim przy ulicy Wazów.  Na trasie organizowany jest w czerwcu wyścig, którego stronę znajdziecie pod tym adresem. Dużą zaletą biegu jest to, iż połączony on został z piknikiem naukowym Uniwersytetu Zielonogórskiego przez co nie brakowało atrakcji zarówno dla biegaczy tj. badanie wydolności płuc i pomiary składu ciała jak i tych skierowanych dla najmłodszych biegaczy.

Wybiegając ze stadiony należy kierować się w stronę budynków akademika. Za akademikiem mińcie mostek i skręćcie w lewo, a po kilkunastu metrach w prawo. Dalej biegnijcie drogą idącą wzdłuż torów aż do momentu, gdy wbiegniecie do lasu. Dalej droga biegnie prosto, wiec starajcie się trzymać głównej ścieżki. Po pokonaniu około połowy pierwszego okrążenia zobaczycie przez sobą nasyp i zakręt w prawo, który poprowadzi Was w dalszą cześć trasy. Trasa w tej części poprowadzona jest zielonym szlakiem, więc szukajcie oznaczeń na drzewach podczas biegu jeśli jeszcze jej nie znacie. Warto też zwrócić uwagę pod nogi. Przez około 1,5 km od startu jest dużo dziur i większych kamieni, na których można się potknąć lub nabawić się kontuzji.

Do tej pory pod swoimi stopami mieliście kostkę brukową, trochę utwardzonej kamieniami drogi lub asfalt. Kilkadziesiąt metrów za zakrętem wszystko się zmienia. Traficie na typową miękką leśną ścieżkę, na której grzebnięcie wymagać będzie od Was przyłożenia większej siły. Trasę można sklasyfikować jako płaską ponieważ nie ma na niej większych podbiegów. Przez pierwszą połowę odrobinę ciągnie się w górę ale nie powinno strasznie Was spowolnić. W drugiej części okrążenia znaleźć można jednak dwa niewielkie przewyższenia występujące jeden po drugim, które kończą się fajnych zbiegiem zakończonym małym mostkiem w okolicach ogrodów działkowych. By trafić na kolejne okrążenie, kierujcie się wzdłuż płotu ogrodów działkowych. Po zakończeniu 2 okrążenia na stadion wróćcie tą samą trasą obok akademika, którą przybiegliście biegnąc od stadionu.

Przykładowe czasy pokonania trasy

  • 3 min/km – 18 min 17 sek
  • 4 min/km – 24 min 22 sek
  • 5 min/km – 30 min 28 sek
  • 6 min/km – 36 min 34 sek

Odnośniki do trasy w serwisach

Mapa trasy biegowej i jej profil


Jeśli brakuje Wam ważnych informacji lub znacie inną ciekawą trasę biegową, którą możemy przedstawić innym biegaczom piszcie do nas poprzez formularz kontaktowy lub dajcie znać w komentarzach poniżej.

Pamiętaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *